Ultrasonla Cinsiyet Belirleme

Ultrasonda Cinsiyet TahminiBebeğinizin cinsiyetini 12 haftalık hamilelik kadar erken söyleyebiliriz (çoğu klinik 16 haftadan sonra bebeğin cinsiyetini söylemektedir).

Bebeğin cinsiyeti döllenme sırasında babanın Y kromozomu tarafından belirlenir. Dış genital organlar başlangıçta her iki cinsiyette de aynıdır. Testosteron hormonu etkisi altında büyük dudaklar torbaya dönüşür ve klitoris de penis oluşturmak üzere büyür. Bütün bunlar 8 haftalık hamileliğe kadar olmaz. On haftadan önce genital organlar tam olarak aynı görünür ve on haftadan sonra torba ve penis fark edilebilir fakat küçük olarak kalırlar.

Yirmi yıllık mesleki tecrübem ile bebeğin cinsiyetini ultrasonla 12 hafta kadar erken söyleyebilirim. Araştırmalar ve tecrübelerim hamilelikte bebeğin cinsiyetinin 12 haftadan sonra %100′e yakın, 10-12 hafta arasında %85-90 doğrulukta saptanabileceğini göstermiştir.

Bebeğin cinsiyetini görebilmek için bebek doğru pozisyonda yatmalıdır. Böylece, bebeğin dönmesi için bazen 1 saat bile beklemek gerekebilir.

Bebeğinizin cinsiyetini 12 haftadan sonra %99 ve 16 haftadan sonra %100 kesinlikte öğrenebilirsiniz. Randevu almak için tıklayınız.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://www.canersonmez.com/index/ultrasonla-cinsiyet-belirleme/