Kısırlık Hizmetleri

Antalya Çocuk TedavisiEn ileri kısırlık değerlendirmesi ve tedavilerini sevgi, ilgi, duyarlılık ve hasta odaklı bir ortamda gerçekleştiriyorum. Aşılamadan tüp bebek tedavisine kadar uzanan geniş bir yelpazedeki kısırlık hizmetlerim bana başvuran her bir hastanın kendine özel gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Kişisel olarak hastaya bir bütün olarak yaklaşılmasına inanırım. Kısırlık tedavisinin hastalarımın yaşamlarının her yönünü (örneğin iş, kişisel ilişkiler ve finansal kısım) etkilediğinin bilincindeyim. Birlikte nasıl bir tedavi uygulanacağına karar verirken tüm bu faktörleri göz önüne alırım.

İlk muayenede sizi dikkatle dinler ve gereksinimlerinizi değerlendiririm. Herkes için geçerli olan tek bir tedavi şekli yoktur. Her aşamada işlemi ve başarı şansını anladığınızdan emin olmak için birlikte çalışırız. Süreci kontrol ettiğinizi hissedebilmeniz için gerekli olan bilgilendirmeyi sağlamaya çalışırım.

Meslek yaşamım boyunca gerek Antalya gerek Burdur’da binlerce kişinin ana-baba olmalarına yardımcı oldum. Sizin de sağlıklı bir aileye ulaşma yolculuğunuzda tam yanınızda olacağım.

Tedaviye başlamadan önce bir değerlendirme aşamasından geçersiniz. Böylece gereksinim ve amaçlarınız temelinde kişiye özel bir bakım planı yapabiliriz.

Önceden yapılmış olan testler incelendikten sonra aşağıdaki testlerden gerekli olanlar tedaviye başlamadan önceki ay içinde yapılır:

 • Hormon Testleri ve Ultrason
 • Yumurtalık Rezervi Testleri

Bu testler bir kadının yumurtalıklarının fonksiyonel yaşını ve dolayısıyla üreme potansiyelini tahmin etmemize yardımcı olur. Kan testi (anti-mullerian hormonu-AMH) ve ultrason (antral folikül sayımı) birlikte yapılır.

 • Sperm Testi
 • HSG
 • SHG (Sonohisterografi)
 • Laparoskopi/Histeroskopi veya gereken başka ameliyatlar

Tüplerde tıkanıklık şüphesi, yumurtalıkta çikolata kisti, rahim içinde polip, myom, yapışıklık, perde, vb… gibi hamile kalmanızı zorlaştıran veya hamile kaldığınız taktirde hamileliğinize zarar verebilecek durumları laparoskopi ve histeroskopi işlemi ile düzeltme imkanına sahibiz. Kapalı yapılan bu ameliyatlardan sonra iyileşme daha kısa sürmekte, ağrı ve yara izi daha az olmaktadır.

Değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra tanınız, yaşınız ve amaçlarınız temel alınarak size özel bir tedavi planını birlikte oluştururuz.

 • Yumurtlama İlaçları (hap veya iğneler) ile Yumurtlama Tedavisi
 • Zamanlanmış İlişki
 • Aşılama
 • Tüplerin Açılması Ameliyatı

Daha önce tüplerini bağlatmış fakat daha sonra çeşitli nedenlerle tekrar çocuk sahibi olmaya karar vermiş kadınlar bunu iki yolla sağlayabilirler: tüp bebek veya tüplerin açılması ameliyatı. Yaşı ileri olmayan ve/veya birden fazla sayıda çocuk sahibi olmayı planlayan kadınlar tüplerin açılması ameliyatını seçebilirler. Mikrocerrahi ile yaptığım bu ameliyatla çocuk sahibi olmuş hastalarım arasına katılabilirsiniz.

 • Tüp Bebek

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://www.canersonmez.com/index/hizmetlerimiz/antalya-kisirlik/