Hamilelik Hizmetleri

Antalya hamilelikAnnelik heyecanını ilk defa yaşıyorsanız veya ailenizi büyüten deneyimli bir anne iseniz sağlıklı, güzel bir bebek doğurmak için ihtiyacınız olan bakımı sağlamak üzere buradayız.

Hamileliğin getirebileceği heyecan ve endişeyi anlıyoruz. Alınması gereken birçok karar ve öğrenilmesi gereken çok fazla bilgi vardır. Önemli bir adım eğitimdir. Hastalarımızla kurduğumuz ilişki hamileliğin potansiyel zararlarını en az stresle atlatmanızı sağlamamıza olanak tanımaktadır. Sağlıklı bir doğum ortak amacımız olduğu için sorularınızı cevaplar, randevularda yardımcı olur ve hamilelik hakkında güncel bilgilere sahip olmanıza yardımcı oluruz.

Hamilelik Öncesi Danışma

Genetik hastalıklar, yumurtlama gününün hesaplanması, beslenme ve hamilelik öncesi genel sağlık hakkında bilgiler verilir. Yapılan muayene sonrası hamilelik öncesi kullanılması gereken vitaminler, hamile kalma yöntemleriniz ve doğum öncesi testler hakkında konuşulur.

Hamilelik Kontrolleri

Harika haberi alınca yapılması gereken birçok şey vardır. Öncelikle bebeğinizin sağlıklı olması için hamilelik kontrollerinizi aksatmamalısınız. Hamileliğiniz boyunca sizin için en iyi olanı aklımızdan çıkarmadığımızı göreceksiniz. Sizin ve bebeğinizin sağlığının bizim ilk önceliğimiz olduğundan emin olabilirsiniz.

Ultrasonla bebeğinizin cinsiyetini eğer pozisyonu uygunsa 10 haftadan sonra %85-90, 12 haftadan sonra ise %100 kesinlikte söyleyebiliyoruz. Hamileliğinizin bu evresinde ayırdedilebilecek birçok ciddi sakatlığın bebekte bulunup bulunmadığı da kontrol edilir.

Down sendromu tarama testlerinden ikili ve dörtlü testleri yaptırabilirsiniz. Down sendromu taramasında ense saydamlık ölçümü ile burun kemiğinin saptanması da önemlidir. Ayrıca bebekte Down sendromu olma ihtimalini artıran minör belirteçlerin varlığını ultrason ile rutin olarak kontrol ediyoruz.

Down sendromu taramasında son yıllardaki en büyük yenilik serbest fetal DNA testidir. Bu test, riski yüksek olan kadınlarda gereksiz amniyosentezi neredeyse tamamen ortadan kaldırarak Down sendromlu vakaların %99’nu yakalayabilmektedir. Uygun vakalarda bu test için kanınızın yurt dışına gönderilmesi seçeneğini sunmaktayız.

Kadın Doğumcu Antalya Kadın Doğum Uzmanı Antalya

Tüm hamilelere bebeklerinde herhangi bir sakatlık olup olmadığını kontrol etmek için 20 hafta civarında ayrıntılı ultrason yapıyoruz. Ayrıca 28 haftadan sonra tıbbi muayeneniz bittikten sonra uygun olgularda 4 boyutlu ultrason ile bebeğinizi izleyebilirsiniz.

Renkli Doppler ultrason ile rahim atardamarlarınızdaki direnci ölçerek gebelik zehirlenmesi (preeklampsi) ve bebekte büyüme kısıtlılığı riskinin artıp artmadığını saptama olanağımız vardır.

Yüksek Riskli Gebelik

Hamilelik sırasında anne veya bebekte tıbbi bir sorun çıktığı zaman siz ve bebeğinizi mümkün olan en güvenli yolla doğuma ulaştırmak için deneyim, bilgi ve yeterlilikle siz ve ailenizin yanındayız.

Riskli gebeliklerde bebeğinizin sıkıntıda olup olmadığını renkli Doppler ultrasonla takip edebiliyoruz.

Gebelik diyabeti, çoğul gebelik, erken doğum riski bulunan hamileler tarafımdan takibi yapılan yüksek riskli durumların örneklerindendir.

Doğum/Sezaryen

Normal doğum ve sezaryende özel sağlık sigortası poliçe sahipleri ve bankalar için anlaşmalı olunan sağlık kuruluşları tercih edilmektedir. Tüm hastalar için ana prensip, uygun sağlık kuruluşu seçiminin ortak kararla saptanmasıdır. Tarafımdan sezaryen ve normal doğum uygun olan ve birlikte seçtiğimiz hastanelerde yapılmaktadır.

Sonuç olarak yaşamınızın bu çok özel zaman diliminin bir parçası olursak memnun oluruz. Hamileliğinizin mutlu ve sağlıklı geçmesi için mümkün olan her şey yapılacaktır.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://www.canersonmez.com/index/hizmetlerimiz/antalya-hamilelik/