Hafta Hafta Gebelik

Hafta Hafta Hamilelik

Tebrikler! Hamilelik heyecan verici bir zaman ve bebeğinizin büyüme ve gelişimi hakkında bilgi edinmek için büyük bir fırsattır. Fakat kitaplar, dergiler ve web sitelerindeki bu kadar çok gebelik bilgisinin tamamını doğum yapmadan önce okumayı nasıl ümit edebilirsiniz?

İhtiyacınız olan tüm gebelik bilgisini tek bir yerde bulmanızı kolaylaştırdık. Hafta hafta gebelik takvimi, bebeğinizde (ve sizde!) gerçekleşen tüm değişiklikler için ayrıntılı bir rehberdir. Gebeliğin her haftası bebeğinizin gelişiminin bir tarifini ve vücudunuzda oluşan değişikliklerin bir açıklamasını içerir. Siz ve bebeğinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olacak önemli tıbbi bilgileri de bulacaksınız.

Beklenen Doğum Tarihi ve Bebeğinizin Ağırlığı Hakkında Birkaç Cümle

Hamileliğinizi ilk defa ilan ettikten sonra size sorulan ilk soru muhtemelen “doğum ne zaman?” sorusu olur. İlk muayenenizde doktorunuz beklenen doğum tarihini hesaplamanıza yardımcı olacaktır. Beklenen doğum tarihiniz en son gördüğünüz adetin ilk gününden itibaren 40 haftadır. Beklenen doğum tarihinizde doğum yaptığınız taktirde bebeğiniz aslında yalnızca 38 haftalıktır – bunun nedeni yumurtanızın, son adetinizin başlangıcından 2 hafta sonrasına kadar döllenmemiş olmasıdır.

Beklenen doğum tarihinizin sadece bir tahmin olduğunu hatırlamanız önemlidir – bebeklerin çoğu annelerinin son adetlerinin ilk gününden 38 ile 42 hafta sonra doğar ve sadece kadınların çok küçük bir yüzdesi gerçekte beklenen tarihte doğar.

Gebelik haftanızda, belirtilen bebeğinizin ağırlığı tahmini, yaklaşık ve ortalama değerdir. Bebeğinizin tahmini ağırlığının bu değerden bir miktar aşağısında ve yukarıda çıkması normaldir.

Başlarken

Başlamak için sadece aşağıdaki görmek istediğiniz gebelik haftasının üzerini tıklayın. Bebeğinizin nasıl geliştiğini görmek ve kendi vücudunuzda hangi değişikliklerin olabileceğini bulmak için geriye doğru gebeliğin her haftasına da bakın!

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://www.canersonmez.com/index/hafta-hafta-gebelik/